Pārskats par periodu: 2021. gada aprīlis - 2021. gada jūnijs

 

Aktivitātes WP1 ietvaros:

T.1.2.2:
Tiek turpināts darbs pie ietvara programmatiskās realizācijas. Ir izveidoti automatizēti testi Logger funkciju bibliotēkai, ir uzsākta automatizētu testu izstrāde platformas “backend” daļai. Ir papildināta sistēmas saskarne atbilstoši četru soļu mašīnmācīšanās procesam, kas sastāv no šādiem soļiem: projekta uzdevuma tipa definēšana, datu apstrāde, modeļa trenēšana un izstrādātā modeļa rezultātu pārraudzība.

T.1.3.3:
Tiek strādāts pie jaunas publikācijas.

 

Aktivitātes WP2 ietvaros:

T.2.2:
Ir uzsākta LETA ziņu attēlu arhivēšana tālākam importam PiniTree sistēmā, kas ļaus iespēju veikt attēlu piemeklēšanu ziņu rakstiem. Tiek pētīta pieeja OpenAI CLIP pieeja, tacu vēl nav skaidrs kā to lokalizēt no angļu valodas uz latviešu valodu.

Tiek turpināts darbs pie attēlu meklēšanas tekstam. Ir izveidots varbūtisks modelis OpenAI CLIP integrēšanai ar seju atpazīšanu. Novērtēts, ka seju atpazīšana var būtiski uzlabot CLIP pieejas precizitāti. Tiek veikti eksperimenti cilvēku vārdu un seju atpazīšanas uzlabošanai.

 

Aktivitātes WP3 ietvaros:

Sabiedrības informēšanai ir izveidota mājaslapa (https://syslab.lumii.lv/projects/erafprojects/dzilas-mm-modelu-projekts), kā arī Twitter konts (https://twitter.com/imcs_dl).