Pārskats par periodu: 2020. gada aprīlis - 2020. gada jūnijs

 

Aktivitātes WP1 ietvaros:

T.1.2.1:

Tiek turpināts darbs pie ietvara izstrādes. Ir pabeigta ietvara pirmās versijas kodola realizācija, ir realizēta treniņdatu (gold data) pārlūkošanas komponentes pirmā versija, ir daļēji realizēta testa datu (silver data) pārlūkošanas komponente un ir izveidota ietvara pirmās versijas lietošanas instrukciju dokumentācija.

T.1.3.1:

Konferencē DB&IS 2020 ir prezentēts referāts “Towards DSL for DL Lifecycle Data Management”.

T.1.3.2:

Uzsākts darbs pie publikācijas par ietvara realizāciju, kas tiks iesniegta konferencē ACM/IEEE 23rd International Conference on Model Driven Engineering Languages and Systems(MODELS).

 

Aktivitātes WP2 ietvaros:

T.2.1:

Turpinās darbs pie references entīšu datubāzes (personas un organizācijas) izveides, kuras ietvaros tiktu izveidota arī references portretu kopa. Papildus tiek pētīts risinājums par multimodālu tulkošanu (VirTex) kā alternatīvu pieeju "image captioning" problēmai.

T.2.3:

Ir uzsākts darbs pie teksta atpazīšanas video komponentes izstrādes. Ir iegūti pirmie video ar ziņu sižetiem no dažādiem TV kanāliem. Ir izstrādāta sākontējā sistēmas arhitektūra, veikts tās realizācijas prototips un iegūti pirmie rezultāti.

T.2.4.1:

Ir izstrādāta, publicēta un konferencē ESWC2020 prezentēta (sagatavoti video, plakāts, demo) publikācija “Pini language and PiniTree ontology editor”.

 

Aktivitātes WP3 ietvaros:

Sabiedrības informēšana notiek izmantojot Twitter kontu (https://twitter.com/imcs_dl), kur tiek publicētas gan projekta, gan pasaules mēroga aktualitātes. Informācija par projekta gaitu tiek ievietota projekta vietnē (https://syslab.lumii.lv/projects/erafprojects/dzilas-mm-modelu-projekts).