12.12.2013

Šī portāla sadaļā "ERAF projekti" publicēts trešais populārzinātniskais raksts par procesu projekta tēmu "Inovatīva bezmaksas rīku platforma procesu pārvaldības programmsistēmu būvei".

Noslēdzošais seminārs par oriģinālu bezmaksas programmatūru procesu pārvaldībai uzņēmumos un iestādēs

Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūtā (LU MII, http://www.lumii.lv) ir realizēts ERAF finansēts projekts „Procesu pārvaldības programmsistēmu būves tehnoloģija un tās atbalsta rīki” (Nr. 2010/0325/2DP/2.1.1.1.0/10/APIA/VIAA/109).

Projekta galvenais praktiskais rezultāts ir inovatīva programmatūras platforma, ko IT uzņēmumi var izmantot bez maksas, un ar kuras palīdzību var ātri izstrādāt pasūtītāju specifiskajām vajadzībām pielāgotas procesu pārvaldības sistēmas. Par platformas izpildes vides tehnoloģijām tiks stāstīts trešajā, noslēdzošajā seminārā – 2013. gada 20. decembrī, plkst. 14:15, Rīgā, LU MII, Raiņa bulvārī 29, 210 telpā. Uz semināru tiek aicināti visi interesenti. Papildus informācija par semināra saturu – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. (Elīna Kalniņa).

14.11.2013

Atklāts seminārs par oriģinālu bezmaksas programmatūru procesu pārvaldībai uzņēmumos un iestādēs

Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūtā ir realizēts ERAF finansēts projekts „Procesu pārvaldības programmsistēmu būves tehnoloģija un tās atbalsta rīki”.

Projekta galvenais praktiskais rezultāts ir inovatīva programmatūras platforma, ko IT uzņēmumi var izmantot bez maksas, un ar kuras palīdzību var ātri izstrādāt pasūtītāju specifiskajām vajadzībām pielāgotas procesu pārvaldības sistēmas. Par platformas praktisko izmantošanu tiks stāstīts atklātā seminārā – 2013. gada 20. novembrī, plkst. 10:30, Rīgā, LU MII, Raiņa bulvārī 29, 413. auditorijā. Uz semināru tiek aicināti visi interesenti.

Papildus informācija par semināra saturu – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. (Lelde Lāce).

07.11.2013

Šī portāla sadaļā "ERAF projekti" publicēts jau otrais populārzinātniskais raksts par procesu projekts tēmu "Pielāgotas procesu pārvaldības programmsistēmas – kā tās būvē un kā vajadzētu būvēt".

15.10.2013

Preses relīze

Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūtā  kopš 2011. gada janvāra vadošā pētnieka Kārļa Podnieka vadībā tiek realizēts ERAF finansēts projekts „Procesu pārvaldības programmsistēmu būves tehnoloģija un tās atbalsta rīki”.

Projekta galvenais praktiskais rezultāts ir inovatīva programmatūras platforma, ko IT uzņēmumi var izmantot bez maksas, un ar kuras palīdzību var ātri izstrādāt pasūtītāju specifiskajām vajadzībām pielāgotas procesu pārvaldības sistēmas. Par platformas pirmo komponenti “Sistēmas definētāja darba vieta” tiks stāstīts atklātā seminārā – 2013. gada 25. oktobrī plkst. 14.15, Rīgā, LUMII, Raiņa bulvārī 29, 210. telpā. Uz semināru tiek aicināti visi interesenti.

25.09.2013

Iesniegts Latvijas patenta pieteikums "Uz modeļu transformācijām balstīta domēnspecifisko procesu pārvaldības programmsistēmu būves atbalsta rīku platformas arhitektūra".

15.07.2013

Pabeigta aktivitāte 2.3 "Analītiķa darba vietas izstrāde". Tā ir otrā "lietotājiem redzamā" platformas komponente (no trim).

15.04.2013

Pabeigta aktivitāte 2.2 "Sistēmas definētāja darba vietas izstrāde". Tā ir pirmā "lietotājiem redzamā" platformas komponente.

Aktivitātē 2.5 ir izvēlēta otrā testēšanas paraugsistēma - “Studiju dokumentu pārvaldība augstskolā". Izmantojot tikko pabeigto definētāja darba vietu, ir uzsākta abu paraugsistēmu izstrāde.

28.03.2013

(Aktivitāte 2.5) Pieņemts lēmums par vienu no divām paredzētajām platformas kompleksās testēšanas paraugsistēmām: izstrādāsim paraugsistēmu “Personāla vadības dokumentu pārvaldība valsts iestādē".

07.03.2013

Iznākuši rakstu krājumi ar projekta galvenajām publikācijām:

 

1) Janis Barzdins, Edgars Rencis, Agris Sostaks. Towards Human-Executable Business Process Modeling. Frontiers in Artificial Intelligence and Applications, Vol.249, Databases and Information Systems VII, Selected Papers from the Tenth International Baltic Conference, DB&IS 2012, IOS Press, 2013, pp. 149-163

 

2) Lelde Lace, Renars Liepins, Edgars Rencis. Architecture and Language for Semantic Reduction of Domain-Specific Models in BPMS. Perspectives in Business Informatics Research. Lecture Notes in Business Information Processing, Vol.128, Springer, 2012, pp. 70-84

 

3) Renars Liepins, Janis Barzdins, Lelde Lace. OWL Orthogonal Extension. Perspectives in Business Informatics Research. Lecture Notes in Business Information Processing, Vol.128, Springer, 2012, pp 13-25

04.03.2013

Tuvojas beigām aktivitāte 2.2 "Sistēmas definētāja darba vietas izstrāde". Tas būs pirmais gala lietotājiem redzamais nodevumu komplekts - sistēmas definētāja darba vieta. Šajā darba vietā strādās IT speciālisti, vispirms veidojot konkrētās domēnspecifiskās procesu definēšanas valodas aprakstu, kā arī 1.2. aktivitātē izveidotā modelēšanas vides metamodeļa instanci. Sistēmas definētājam ir jānodrošina arī procesu izpildes un monitoringa vides metamodeļu instanču izveide, atbilstoši radītajai domēnspecifiskajai valodai, kā arī definejot konkrētās atbilstības starp izveidotajām metamodeļu instancēm. Kad sistēmas definētājs savu darbu būs beidzis, tad būs iegūta konkrēta procesu pārvaldības programmsistēma. Tālākais darbs - konkrētu procesu definēšana ar radītās domēnspecifiskās valodas palīdzību notiks analītiķa darba vietā, kas tiek veidota aktivitātē 2.3.

 

Šobrīd intensīvi testējam un slīpējam sistēmas definētāja darba vietas programmatūru.