Kontaktpersona: Sergejs Kozlovičs, (+371)29513256, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Nosaukums: "Modeļu-bāzētā tīmekļa lietotņu infrastruktūra ar mākoņu tehnoloģiju atbalstu"

Proijekta numurs: 1.1.1.2/VIAA/1/16/214

Pētniecības kategorija: Rūpnieciskais pētījums

Specifiskā atbalsta mērķa/pasākuma atlases kārtas numurs un nosaukums: Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.2. pasākums "Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts".

Kopsavilkums:

Projekta mērķis ir izveidot infrastruktūru, kas varētu kļūt par operētājsistēmas (OS) analogu tīmekļa lietotnēm. Projektā tiks realizēta dotās OS būtiskākā apakškopa. Piedāvātā infrastruktūra iznesīs pirms iekavām tīmekļa vides specifiku, ieskaitot lietotāju autentifikāciju, datu sinhronizāciju, kā arī pieeju dažādām esošām mākoņu tehnoloģijām. Tas ļauj abstrahēties no tīmekļa tehniskām niansēm un paaugstināt abstrakcijas līmeni, kādā tiks izstrādātas tīmekļa lietotnes. Rezultātā, tīmekļa lietotnes varēs veidot tik pat viegli, kā darbvirsmas lietotnes (pieņemot, ka būs tikai viens dators un viens lietotājs). MOF-tipa modeļi (MOF=Meta-Object Facility, standarts modeļu definēšanai) veido pamatni, uz kuras tiks būvētā infrastruktūra, jo modeļi var kalpot par universālu un platformneatkarīgu klasiskas atmiņas analogu, kurai ir laba mērogojamība tīmekļa kontekstā. Turklāt, ar modeļu palīdzību piedāvātā infrastruktūra kļūs atklāta, kas ļaus citiem izstrādātājiem viegli to izmantot un papildināt, kā arī palaist uz saviem serveriem, veidojot distributīvo vidi tīmekļa lietotņu izpildei.
Aktivitātes:
-    Esošo tīmekļa, semantikā tīmekļa un mākoņu tehnoloģiju izpēte
-    Infrastruktūras specifikācijas izstrāde
-    Infrastruktūras pamatkomponenšu realizācija un tālākā uzlabošana
-    Infrastruktūras aprobācija


Ilgums: 36 mēneši

Kopējās izmaksas: 133805.88 EUR

Galvenie plānotie rezultāti:
-    Sagatavotas trīs vai vairāk zinātniskās publikācijas
-    Infrastruktūras specifikācija (ieskaitot API aprakstu)
-    Infrastruktūras realizācija (pirmkodu plānots padarīt pieejamu atvērta koda sabiedrībai)

Saite uz webAppOS mājas lapu: http://webappos.org/